Worki biodegradowalne

Spersonalizuj swoją taśmę!
Dzięki konfiguratorowi do taśmy pakowej masz możliwość jej spersonalizowania i zamówienia w kilku prostych krokach! Nanieś logotyp swojej firmy lub dowolny tekst na taśmę, a Twoja przesyłka stanie się nośnikiem reklamowym. Pakujesz eko, zabezpieczasz przesyłkę, pokazujesz, że dbasz o środowisko. Bądź eko. Bądź ProVerde.

Worki biobag to ekologiczne rozwiązanie stanowiące odpowiedź dla potrzeb klientów, dla których ważna jest dbałość o środowisko. Te biodegradowalne produkty to alternatywa dla jednorazowych woreczków foliowych wykonanych z materiałów nie biodegradowalnych. Do ich produkcji został użyty dodatek oksybiodegradujący d2w.

Worki typu biobag znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie klient indywidualny lub firma chcą zastąpić typowe plastikowe opakowanie opakowaniem, które jest biodegradowalne, estetyczne i trwałe i nie chcą generować zbędnych i szkodliwych śmieci.

Produkty te można wykorzystać także do przechowywania i transportowania różnorodnych towarów, a nawet wykorzystać jako worki na śmieci. Wśród dostępnych rodzajów worków typu biobag z łatwością można dobrać odpowiednią do własnych potrzeb pojemność i ilość sztuk.

Rodzaje worków biodegradowalnych w naszej ofercie

Biodegradowalne worki dostępne w Pro Verde to estetyczne i trwałe opakowanie w kliku praktycznych. formatach. Ich pojemność uzależniona jest od rozmiaru. Każde opakowanie zawiera 100 sztuk worków. Grubość produktu to 25-30 μm.

Dlaczego warto postawić na biodegradowalne worki od ProVerde?

Do produkcji tego produktu został użyty dodatek oksybiodegradujący d2w. Pod wpływem tego dodatku następuje dwufazowy rozkład tworzyw sztucznych. W pierwszej fazie, chemicznej, następuje rozkład worka na drobne cząsteczki – monomery. W drugiej fazie produkt ulega między innymi pod wpływem czynników bioenzymatycznych, rozkładowi do substancji organicznych, przyswajalnych przez rośliny.

Jeśli produkt jest właściwie użytkowany, a następnie trafia do sortowni, czyli do recyklingu, to dodatki nie są potrzebne. Natomiast jeśli z jakiegoś powodu produkt trafi do środowiska naturalnego, to dodatki spowodują, że szkodliwy wpływ produktów z tworzyw sztucznych zostanie znacznie zredukowany. Skróci się zarówno czas, w jakim worki się rozkładają, jak i wpływ wywierany przez chemiczna i fizyczną strukturę śmieci.

W warunkach atmosferycznych worek typu biobag jest biodegradowalny – ulegnie biodegradacji w ciągu od 18 do 24 miesięcy.

Dystrybutor worków ProVerde

Stosując worki biobag masz pewność, że wybierasz ekologiczne opakowanie przyjazne dla planety i nie generujesz szkodliwych odpadów i śmieci. Wybierając ten produkt, eliminujesz problem, jaki stanowią worki na odpady, które nie rozkładają się tak jak worki typu biobag w warunkach kompostowych. Bądź eko. Bądź pro verde.