Folie ekologiczne

Spersonalizuj swoją taśmę!
Dzięki konfiguratorowi do taśmy pakowej masz możliwość jej spersonalizowania i zamówienia w kilku prostych krokach! Nanieś logotyp swojej firmy lub dowolny tekst na taśmę, a Twoja przesyłka stanie się nośnikiem reklamowym. Pakujesz eko, zabezpieczasz przesyłkę, pokazujesz, że dbasz o środowisko. Bądź eko. Bądź ProVerde.

Ekologiczna folia stretch to przyjazna dla środowiska naturalnego alternatywa dla zwykłej folii stretch wykonanej całkowicie z tworzyw sztucznych.

Co to znaczy, że materiał jest ekologiczny?

Ta ekologiczna folia stretch wykonana jest w 75% z materiału pochodzącego z recyklingu. Mając na uwadze dbałość o środowisko, w produkcji folii wykorzystano co najmniej 51% z recyklingu poużytkowego (PCR post-consumer recycled metarials).

Ekologiczna folia stretch – zastosowania:

Zastosowanie folii stretch jest niezwykle powszechne. Folia stretch jest uniwersalnym produktem, który służy do pakowania, zabezpieczania i magazynowania wszelkiego rodzaju materiałów. To jeden z najchętniej używanych produktów wśród materiałów dostępnych na rynku opakowań. Folie obniżają koszty pakowania produktów na palecie do niezbędnego minimum, zapewniając jednocześnie najwyższą jakość zapakowania towaru na palecie. Gwarantuje to, że towar zawsze bezpiecznie dotrze do celu.

Wśród licznych zastosowań folii stretch znajdziemy przede wszystkim:

  • ochrona zawartości materiałów zabezpieczonych folią
  • dodatkowe zabezpieczenie opakowania produktu przeznaczonego do wysyłki (np. przy użyciu folii można owinąć materiały spakowane na palecie).
  • produkty są chronione przed zabrudzeniami, pyłem, wilgocią oraz innymi niesprzyjającymi warunkami.

Ekologiczna folia stretch ręczna – dane techniczne:

  • grubość: 17 mikronów
  • szerokość rolki: 450 mm
  • długość folii na rolce: 300 m
  • kolor: transparentna
  • waga całkowita rolki: 2.4 kg
  • 6 rolek w kartonie

Tę ekologiczną folię do użytku ręcznego charakteryzuje wysoka jakość, wytrzymałość i elastyczność.

Folie stretch ekologiczne

Producent ekologicznej folii stretch odgrywa wiodącą rolę na rynku w zakresie produkcji opakowań przyjaznych dla klimatu dzięki swoim koncepcjom zrównoważonego rozwoju (obniżanie wartości poprzez zrównoważoną lub zwiększoną wydajność), produktom opartym na surowcach odnawialnych oraz produktach wykonanych z plastiku pochodzącego z recyklingu.

Zastosowanie materiału PCR w folii stretch jest przełomowym posunięciem, które stanowi ważny krok naprzód w przestawianiu opakowań transportowych na gospodarkę o obiegu zamkniętym. Istotne jest również wieloletnie doświadczenie producenta folii ekologicznej stretch w zakresie produktów opartych na materiałach pochodzących z recyklingu.

Folie bąbelkowe ekologiczne

W Pro Verde znajdziesz wiele materiałów niezbędnych do pakowania i zabezpieczania produktów w procesie logistycznym. Oprócz folii stretch wykonanej z tworzyw pochodzących z recyklingu niezwykle przydatna i uniwersalna w zastosowaniu jest folia bąbelkowa. Folia, którą oferujemy w Pro Verde to folia bąbelkowa EKO – w 90% wykonana z regranulatu. Ta wyjątkowa folia bąbelkowa jest oksybiodegradowalna w 100%.

Zastosowanie folii pęcherzykowej zapewnia pełną ochronę artykułów na czas transportu. Folia jest odporna na rozdarcia, a dzięki swym właściwościom nie tylko chroni pakowane produkty przed otarciem, zgnieceniem czy wilgocią – jest również doskonałym materiałem amortyzującym i wypełniającym wolne przestrzenie w opakowaniach zbiorczych. Folia bąbelkowa bio/eko ulega biodegradacji w ciągu od 18 do 24 miesięcy.

Dlaczego należy wybrać folie eko/bio oraz ekologiczną folię stretch?

Obie folie, zarówno folia stretch jak i pęcherzykowa, to produkty do pakowania, bez których niemożliwa jest codzienna praca magazynowa i dystrybucja towarów. Folie to materiały najczęściej używane wśród opakowań, powszechne do zabezpieczania, magazynowania oraz opakowania produktu. Każdego dnai zużywana są znaczące ilości tych produktów. Dlatego tak istotne używanie folii bezpieczniejszych dla środowiska naturalnego, np. folii stretch pochodzącej z recyklingu czy oksybiodegradowalnej folii bąbelkowej. Oba materiały to innowacyjne i zrównoważone produkty foliowe z tworzyw sztucznych.

W kontekście gospodarki o obiegu zamkniętym zużyte tworzywa sztuczne nie są odpadami, ale raczej zasobem, którego można używać wielokrotnie.

Bądź eko. Bądź pro verde.