d2w®- co kryje się pod tym symbolem?

Jeśli spotkaliście się z tym tajemniczym symbolem i zastanawiacie, co on oznacza, spieszymy z wyjaśnieniami, gdyż jest to substancja, która ma szansę zrewolucjonizować proces recyklingu i działania proekologiczne.
Spis treści

Co to znaczy "d2w"?

d2w® to grupa dodatków, które będąc użyte w produkcji tworzyw sztucznych, tak jak np. reklamówki, woreczki czy nawet folia bąbelkowa, powoduje jego szybki i nieszkodliwy dla środowiska rozkład. I to niezależnie od czynnika jaki go zainicjował. Produkty zawierające wspomniany dodatek mogą być spalane, kompostowane, składowane jak i poddane recyklingowi przed całkowitym rozpadem.
Spersonalizuj swoją taśmę!
Dzięki konfiguratorowi do taśmy pakowej masz możliwość jej spersonalizowania i zamówienia w kilku prostych krokach! Nanieś logotyp swojej firmy lub dowolny tekst na taśmę, a Twoja przesyłka stanie się nośnikiem reklamowym. Pakujesz eko, zabezpieczasz przesyłkę, pokazujesz, że dbasz o środowisko. Bądź eko. Bądź ProVerde.

Po co stosuje się d2w®?

Dodatki oksybiodegradujące powinny być stosowane jako swoista lina zabezpieczająca przy wspinaczce. Kiedy wszystko idzie dobrze nie jest używana. Podobnie dodatki: jeśli produkt jest właściwie użytkowany, a następnie trafia do sortowni, czyli do recyklingu, to dodatki nie są potrzebne. Natomiast jeśli z jakiegoś powodu produkt trafi do środowiska naturalnego, to dodatki spowodują, że szkodliwy wpływ produktów z tworzyw sztucznych zostanie znacznie zredukowany. Skróci się zarówno czas, w jakim produkt się rozkłada, jak i wpływ wywierany przez chemiczna i fizyczną strukturę śmieci.

W jaki sposób działa d2w®?

Pod wpływem dodatków następuje dwufazowy rozkład tworzyw sztucznych. W pierwszej fazie, chemicznej, następuje rozkład na drobne cząsteczki – monomery. W drugiej fazie produkt ulega, między innymi pod wpływem czynników bioenzymatycznych, rozkładowi do substancji organicznych, przyswajalnych przez rośliny.
Oksy-biodegradowalne produkty są w pełni zgodne z najważniejszymi zasadami ochrony środowiska. Charakterystyka tego dodatku prezentuje najbardziej zaawansowaną technologię, której wykorzystanie zapewnia minimalizację zużycia surowca. Podczas okresu użytkowania, produkt może być wielokrotnie stosowany zachowując swoją wytrzymałość i może podlegać recyklingowi.